Ana Sayfaya Git Kimler Çevrimiçi İletişim Profilim Site Yöneticiler


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
bootstrap carousel by WOWSlider.com v8.7
LiveZilla Live Chat Software
Bügün: Tarih: 20-02-2017, Saat: 05:03
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Demirtaş: KCK silahları susturmaya hazırız diyor
#1
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, İdil'de partisinin grup toplantısında konuştu

i20kdc.jpg

Selahattin Demirtaş: 'Barış için geri adım atmış değiliz' HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İdil'de partisinin grup toplantısında çözüm sürecine ilişkin açıklamalarda bulunarak, 'HDP halen barış döneminde durduğu yerde, bir adım geri atmış değiliz' dedi.

Selahattin Demirtaş'ın konuşmasından satıbaşları; "KCK SİLAHLARI SUSTURMAYA HAZIRIZ DİYOR"Yaptığımız çağrılara KCK'dan olumlu yanıtlar geliyor. Biz silahları susturmaya hazırız diyorlar. Ankara'ya düşen şey çatışmalarda ısrar etmek olmamalı artık. Bütün bu zorlu, sıkıntılı günlerden ortak bir akılla çıkmak isteyen kim varsa, HDP'nin barış döneminde çözüm arayışı döneminde durduğu yerde halen durduğunu bilmelerini istiyoruz. Bir adım geri atmış değiliz. Konuşarak sorunlarımızı çözme konusundaki siyasi duruşumuzdan asla taviz vermedik. Baldıran zehri içiyoruz şu anda. Bak, kendimizi bütün arkadaşlarımızla birlikte bedenimizi taşın altına koyduk şu anda. Bu yüzden yollardayız."BAŞARABİLİRDİK, ÇOK YAKINDIK"Yüzyıl daha bu savaş sürse PKK; PKK olarak kalacak, Türk ordusu Türk ordusu olarak kalacak, olan tabutların içindeki gençlere olacak. Eller mutlaka tetikten çekilmeli, silahlar susmalı ki müzakere koşullarında görüşmelere yeniden başlayabilsin. Masadan kaçmak, masayı devirmek erdem değildir. Başarabilirdik, çok yaklaşmıştık."BU ATEŞ HER TARAFI YAKAR"Silahların susması için yollarda olmasak inanın ki bu ateş her tarafı yakar. Türkiye Suriye'de yaşanan olayların kıyısında. Barış gelmezse ne kadar büyük felaketlerin, bölgede yaşayanların başına geleceğini bildiğimiz için barış yürüyüşündeyiz."ZANNEDİYOR MUSUNUZ Kİ CİZRE BODRUM'A ÇOK UZAK"


Zannediyor musunuz ki Cizre Bodrum’a çok uzak. Cizre yanarken Bodrum’daki mutlu olabilir mi? İstanbul’daki Edirne’deki Cizre’de yaşanan trajediyi görmezse kardeşlikten nasıl söz edecek. Suriye işte bu şekilde başladı. Bir anda bir kıvılcımla iş savaşa döndü. Irak yine aynı şekilde haklın taleplerine kulak vermeyen kibirli yöneticilerle bu hale geldi. Şimdi Türkiye bunun kıyısında işte.Anket AŞAGIDAKİ İMZANIN SAHİBİ OLAN ÜYEMİZ Anket ForumDonanım
8vx5hj.jpg
Teşekkür Edenler:
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap
Konu


İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi