Windows 10 Yükseltmeyi Geri Alma Nasıl?
Ana Sayfaya Git Kimler Çevrimiçi Youtube Sayfamız Profilim Site Yöneticiler İletişim


Ücretsiz Hosting

Bügün: Tarih: 19-09-2020, Saat: 21:12
Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 10 Yükseltmeyi Geri Alma Nasıl?
#1
[Resim: ndplmoxl.jpg]

windows 10 u windows 8.1 e geri alma nasıl yapılır ? 
Windows 10'dan 7 veya 8.1'e geri dönün
Windows 10’a yükseltilmiş bir sistemi geri döndürmek


Windows 10 yaklaşık bir yıldır piyasada ve bugüne kadarki en hızlı yayılma oranına sahip. Bu demek oluyor ki Microsoft’un ücretsiz yükseltme teklifi, ciddi anlamda kullanıcıları Windows 10’u denemeye yöneltmiş. Ancak bu, her kullanıcının Windows 10’dan memnun kaldığı anlamına gelmiyor.

Bazı kullanıcılar, Windows 10’un kendiliğinden yüklendiğinden şikayetçi. Bunun başlıca sebebi olarak Microsoft’un yükseltme bildirimlerini bir miktar değiştirmesini gösterebiliriz. İlk zamanlarda yükseltme için izin isteyen bildirimler, reddetme seçeneği sunuyordu.

Belirli bir süre sonra reddetme seçeneği ortadan kaldırıldı ancak kullanıcılar çarpı simgesi ile bildirimi kapatabiliyordu. Microsoft’un son hamlesiyle birlikte bildirim artık izin istemiyor, kullanıcıya yükseltmenin gerçekleşeceğini bildiriyor.Internet üzerinde çoğu kullanıcı, bilgisayarlarının istekleri dışında Windows 10’a yükseltildiğini belirtti. Ancak bu durumdan geri dönebilmek mümkün.Windows 10 yükseltmesini geri çevirmeEğer Windows 10 yükselmesini, kurulum aşamasından önce yakaladıysanız, yapmanız gereken tek şey lisans sözleşmesini reddetmek olacaktır. Bu sayede Windows 10 yükseltme işlemi iptal olacak ve hali hazırda kullandığınız işletim sistemine geri döneceksiniz.Eğer bunun için geç kaldıysanız ve sisteminiz Windows 10’a yükseltildiyse, fazladan birkaç tıklama yapmanız gerekecek. Ancak geri döndürme işlemi pek karmaşık sayılmaz. Microsoft, kullanıcıların 31 gün içinde eski işletim sistemine dönmesine izin veriyor.Başlat>Ayarlar yolunu takip ederek Ayarlar menüsünü açın.Güncelleştirme & güvenlik seçeneğine tıklayın ve Kurtarma sekmesini açın. Karşınıza bilgisayarı sıfırlama ve gelişmiş başlangıç gibi seçenekler ve bir de eski işletim sistemine dönme seçeneği çıkacaktır.Bu seçeneği kullanarak geri döndürme işlemini başlatabilirsiniz. Eski işletim sisteminize döndüğünüzde dikkat etmeniz gereken bazı detaylar olacaktır. Örneğin bazı programları yeniden yüklemeniz gerekebilir. Ayrıca yükseltme işlemi sırasında bir Microsoft hesabı oluşturduysanız bile, Windows 7’ye geri döndüğünüzde eski parolanızı kullanmanız gerekecektir.Yükseltmeyi engellemeEğer Windows 10’u kesinlikle istemediğinize eminseniz, yükseltme işleminin gerçekleşmesini tamamen engelleyebilirsiniz. Bunun için üçüncü parti yazılımlara ihtiyacınız olacak. Eğer kararınızı verdiyseniz size işinize yarayacak iki yazılım önerebiliriz.


GWX Control Panel, bu amaçla hazırlanan ilk yazılım. Oldukça etkili çalışıyor ancak arayüzü ve kullanımı biraz karmaşık. Diğer alternatif isNever10. Never10, GWX Control Panel’e kıyasla çok daha kolay bir kullanım sunuyor. Bu iki yazılım da Windows 10 yükseltmesini başarıyla engelliyor.
Anket AŞAGIDAKİ İMZANIN SAHİBİ OLAN ÜYEMİZ Anket ERKAN
[Resim: 7.png][Resim: kirik.link.png]


Merhaba Forum Sitemize  Hemen Üye Ol Sende Bize Katıl Forumda Paylaşım Yap Konu Aç Kısa Zamanda Yönetici Ol Geç Kalma Google Amca Seni Tanısın Bu Site Bizim Deyil Sizindir  Sitemiz Forum Yazılımıdır Bir Çok Özellige Sahip Ve Avantajları Çoktur Siteyi Sizler için Açtık Herkez Bu Forumda Bir Birlerine Mesaj Yaza Bilir Bir Konuyu Açıp Yardım isteye Bilir Ve Sohbet Ortamı Kura Bilir Hadi Bakalım Şimdi Üye Ol - Sonsuza Kadar Ücretsiz Ve Sizindir
Teşekkür Edenler:
Alıntı


Lütfen, bu forumda yeni mesajların görünür duruma gelebilmesi için bir moderatör tarafından onaylanması gerektiğini unutmayın.

Foruma Git:


Şuan Bu Sayfayı Okuyan Kullanıcılar: 1 Ziyaretçi