BMW sürücüsüz otomobil çalışmalarına başladı

1 2 3 4 5 6 7
javascript slider by WOWSlider.com v9.0

Şuan Tarih: 27-02-2024, Saat: 16:44
Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 1.8 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BMW sürücüsüz otomobil çalışmalarına başladı
#1
Sürücüsüz otomobil BMW Intel Mobileye

[Resim: BMW-surucusuz-araclar-icin-intel-ve-Mobi...5236_0.jpg]


BMW, Intel ve Mobileye yöneticileri Cuma günü sürücüsüz araç geliştirme girişimini görüşmek için bir etkinlik düzenliyor. Görüşmeyle ilgili detaylar haberimizde..BMW Group sürücüsüz araçların geliştirilmesi için teknoloji partnerliği yapacağı firmalar ile ortaklık geliştiriyor. İsrail çarpışma algılama yazılım üreticisi Mobileye ve ABD çip üreticisi Intel ile bu ortaklık anlaşmalarının kurulduğu  söyleniyor.
Cuma günü bu şirketlerin üst düzey yöneticileri ile içlerinde BMW başkanı Harald Krueger’ inde  bulunduğu detayları gizli bir toplantı yapılcak. Ancak konunun sürücüsüz araçlar olacağı biliniyor.

Mobiliye, çarpışma algılama sistemleri için kameralar, yazılımlar üreten ve bu alanda pazarın yüzde 70’ine sahip olan bir firma konumda bulunuyor. Ayrıca geliştirdikleri sistemler sürücüsüz araçlar için önemli detaylar içeriyor. BMW‘nin yanı sıra dünyada üretilen araçlar arasında otonom özellikleri en  gelişmiş  araç olma özelliklerini taşıyan araçları üreten Tesla da bu şirketin müşterisi konumunda. Son zamanlarda General Motors ve  Volkswagen Group da Mobiliye ile işbirliğine gitme kararı aldı.Şirketler, Sürücüsüz Araçlar için Yarış Halinde!Otomobil üreticileri ve tedarikçileri sürüşte insanın yerini alacak sistemleri oluşturmak için yarış halindeler. Çoğu şirket çok fazla işlem gücü gerektirecek olan yapay zeka sistemlerine ihtiyaç olduğu fikrini taşıyor.

Intel dünyanın en büyük çip üreticisi ki bunu bilgisayar işlemci marketinin büyük bölümüne sahip olmasına borçlu. Intel araç içi eğlence ve bilgilendirme sistemlerini üreterek aracın ön konsoluna taşıyan teknolojiler geliştirdi. Ancak halen daha  NXP ve Infineon gibi firmaların gerisinde kalıyor.

İnsanlar artık araç alırken beygir gücünden ziyade sahip olduğu teknolojik yeniliklere bakıyorlar. Tüketicilerin beklentilerini karşılayabilmek için teknoloji şirketleri kusursuz bir akıllı telefon entegrasyonunu içeren sistemler üzerinde de çalışıyorlar.Sürücüsüz araçlar noktasında henüz nasıl bir partnerlik anlaşmasının yapılacağı ise tam olarak belirlenmemiş. Intel, Mobiliye ile iş birliğini geliştirmek için uğraşırken diğer yandan Fransız-İtalyan çip üreticisi STMicroelectronic İsrailli firma ile uzun süreli ortaklıklar üzerinde anlaşmış durumda. Intel bu konuda ki iş birliğini ilerletebilirse BMW ile birlikte önümüzdeki 5 yıl içerisinde sürücüsüz araçlarını yollara çıkarabilirler.AŞAGIDAKİ İMZANIN SAHİBİ OLAN ÜYEMİZ Anket ERKAN
[Resim: facebook.jpg] [Resim: pinterest.jpg][Resim: instagram.jpg] [Resim: twitter.jpg][Resim: youtube.jpg]
Teşekkür Edenler:
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Şuan Bu Sayfayı Okuyan Kullanıcılar: 1 Ziyaretçi