O&O Defrag Professional x32 Bit x64 Full Türkçe indir

1 2 3 4 5 6 7
javascript slider by WOWSlider.com v9.0

Şuan Tarih: 23-06-2021, Saat: 15:53
Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O&O Defrag Professional x32 Bit x64 Full Türkçe indir
#1
Final Sürüm son 19.0.87
[Resim: 6hp9o2.jpg]

1
Disk Birleştirme Programı

İşletim sisteminizde kilitli olarak bulunan kayıt anahtarı (registry), sistem dosyaları ve veri tabanlarını düzenleyerek, birleştirebilen profesyonel bir disk birleştirme programıdır. O&O Defrag Professional Editionprogramı size 3 farklı disk birleştirme yöntemi sunuyor ve bu yöntemlerden istediğinizi kullanarak dosyaları düzenleyip, birleştirebilirsiniz.
Programın size sunduğu ilk yöntem “Space” ile disk dosyalarınızı daha hızlı birleştirerek zamandan kazabilirsiniz. “Complete/Name” yönteminde diskinizde dağınık olarak bulunan dosyalar yeniden düzenleniyor. Bu sayede tüm dosyalarınız alfabetik sıraya göre tekrar diziliyor. Son yöntem “Complete/Date” ise veritabanı ve dosya sunucuları için özel olarak tasarlanmıştır. Bu yöntem ile dosyalar, üzerinde yaptığınız değişikliğin tarihine göre düzenleniyor ve en son değişiklikten başlamak üzere sıralanıyor


4

[Resim: 35jgheo.jpg]

               Confusedürüm1:
KULLANIMI AÇIKLAMAO&O Defrag Profesyonel Disk Birleştirme Kullanımı Detayları AnlatımıNasıl Kullanılır? Nasıl Başlatılacak?

Windows'un disk yönetimi hizmeti olarak sunduğu disk birleştirme işleminin yetersiz kaldığını artık çoğu kullanıcı biliyor. Windows'un disk birleştirme hizmeti yetersiz kaldığından disk birleştirme programları çeşitli yazılım şirketleri tarafından para karşılığı sunulan bir hizmete dönüşmüştür. Piyasada yer alan bu profesyonel yazılımların en iyileri arasında gösterilen ve O&O Software GmbH tarafından piyasaya sürülmüş olan O&O Defrag programını kısaca anlatmaya çalışacağım.

Manuel Disk Birleştirme 

Manual(el ile) disk birleştirme yapmak için kontrol panelini kullanıyoruz veya panelin altındaki pencerede görünen disk bölümlerinin üzerine sağ tıklayarak tercih ettiğimiz disk birleştirme metodunu seçerek disk birleştirme işlemimizi başlatıyoruz. İsterseniz seçtiğiniz bölümün ne kadar parçalandığını önceden analiz edebilir ve sonuçları görebilirsiniz. Analiz etmeden disk birleştirme işlemini başlattığınız takdirde program otomatik olarak analiz işlemi yapacaktır. 

Kontrol panelini tanıyalım; 

Defragment Computer : Tek tıkla bütün bölümler için ''SPACE'' modunda disk birleştirme işlemi başlatır. 
Start, Pause, Stop : Bu butonların fonksiyonlarını zaten biliyoruz. 
Analysis : Seçili olan bölümü analiz eder.(Ctrl+F8) 
Check DriVe(s) : Seçili olan bölümde hata taraması başlatır.(Shift+F8) 
Drive İnformation : Seçili olan bölüm için detaylı bilgi verir.(Ctrl+V) 
ClusterInspector : Seçili olan bölümde hangi clusterin hangi dosyalar tarafından işgal edildiğini gösterir.(Ctrl+C) 
Settings : Ayarlar.(Ctrl+O) 
Active/Deactive OneButtonDefrag : Önceden belirlenmiş otomatik disk birleştirme ayarlarını aktifleştirir veya iptal eder. 
Set OneButtonDefrag : Otomatik disk birleştirme işlemi seçeneklerini değiştirmek veya iptal etmek için kullanılır.(Ctrl+B) 

Eğer isterseniz Jobs and Reports sekmesinden yeni disk birleştirme görevi tanımlayabilirsiniz. 

Disk birleştirme yöntemlerinden de kısaca bahsetmek istiyorum.

STEALTH : En hızlı disk birleştirme yöntemidir. İşlem süresi kısa olduğundan disk birleştirme açısından etkinliği zayıftır. Bellek kullanımı düşüktür. Çok büyük harddiskler(1 terabyte ve üstü dosya sunucuları) için önerilir. Standart kullanıcılar için ise birleştirme yapılacak diskte bulunan dosya sayısının çok fazla olması durumunda tercih edilmesi önerilir.(250.000 ve üstü gibi) 
SPACE : İşlem süresi ve etkinliği stealth yöntemine göre fazladır. Standart kullanım için uygundur. Özellikle yeterli boş alanın olması ve parçalanmanın fazla fakat dosya sayısının az olması durumunda tercih edilmelidir. Aksi halde stealth tercih edilebilir. 
COMPLETE : İşlem süresi uzundur ve etkinliği daha fazladır. Eğer diskinizde kalıcı bir toparlama yapılsın istiyorsanız önerilir. Temelde name/access/modified yöntemleri arasında fark yoktur. Hepsi de maximum düzeyde birleştirme yapar, dosya sisteminizi yeniden yapılandırır ve sistem performansını arttırır. Aralarındaki fark ise yapılandırma düzeni ve elde edilen neticedir. 
1)Name : Maksimum düzeyde etkin birleştirme yapılır. Dosya sisteminizi yapılandırırken dosyalarınızı isme göre konumlandırır ve böylece sisteminizin dosyalara erişimi hızlanır. ''..\Windows'' veya ''..\System32'' gibi klasörlere erişim hızlanacağı için windowsun açılış süresi kısalacaktır. 
2)Access : Yine maximum düzeyde etkin birleştirme yapılır ve dosyalarınız en son erişim tarihine göre konumlandırılır. Bu yöntemde amaç dosyalarınıza erişmeye çalıştığınız esnada azalan sistem performansını arttırmaktır. Böylelikle dosyalarınıza erişmek istediğinizde gerçekleşmesi muhtemel kısa süreli donmalar giderilmiş olur. 
3)Modified : Aynı şekilde maximum düzeyde etkin birleştirme yapılır ve dosyalarınız en son değiştirilme tarihine göre konumlandırılır. Bu yöntemde ise güdülen amaç dosyalarınız okunurken sistem performansını yüksek tutmaktır. Özellikle arşivleme(winrar vb.) işlemlerinde yüksek performans sağlar. 
Eğer zaman probleminiz yok ise Complete yöntemlerinden birini tercih etmenizi tavsiye ederim.
AŞAGIDAKİ İMZANIN SAHİBİ OLAN ÜYEMİZ Anket ERKAN
[Resim: facebook.jpg] [Resim: pinterest.jpg][Resim: instagram.jpg] [Resim: twitter.jpg][Resim: youtube.jpg]
Teşekkür Edenler:
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Şuan Bu Sayfayı Okuyan Kullanıcılar: 1 Ziyaretçi