Snapchat 12 Sürpriz Özellikleri 2016

1 2 3 4 5 6 7
javascript slider by WOWSlider.com v9.0
EN SON MESAJLAR
Son Mesajlar
Konu Tarih, Zaman  Yazar Son Yorum
  Windows 11 Pro indir X64 Bit MSDN Orji... 05-12, 12:51 ERKAN ERKAN
  Eskiden indirdiğim uygulamaları nasıl ... 05-11, 02:55 ERKAN ERKAN
  Telefonda Kaldırılan Uygulamaları Geri... 05-11, 02:32 ERKAN ERKAN
  GTA 6 çıkış tarihi ortaya çıktı 05-09, 20:07 ERKAN ERKAN
  Hece Tablosu Tüm Harfler 05-09, 14:08 ERKAN ERKAN
  Eski bilgisayara Windows 11 nasıl kuru... 05-04, 23:14 ERKAN ERKAN
  windows 11 android yükleme nasıl yapıl... 04-15, 01:14 ERKAN ERKAN
  Bilgisayar şifre isteme ekranına girin... 04-11, 00:14 ERKAN ERKAN
  Windows 11'de Sistem Geri Yükleme 04-08, 00:51 ERKAN ERKAN
  Xiaomi Redmi Note 12 Pro özellikleri y... 09-27, 01:27 ERKAN ERKAN
  Hat fiyatları Ne Kadar 2023 Turkcell T... 09-27, 01:05 ERKAN ERKAN
En Çok Görüntülenen Konular
  Windows 10 21h1 ful... 245106
  Windows 10 Etkinleş... 145749
  windows 7 orjinal y... 80240
  Windows Xp Sp3 İndi... 41333
  Windows 7 Ultimate ... 25465
  AMD Radeon HD 7600M... 23140
  Whatsapp son güncel... 22785
  Samsung easy settin... 22135
  Gizlilik Politikası 18323
  ManyCam Pro - 2015 ... 18116
  Windows 10 Pro DVD ... 15828
  Quantum Break Pc Fu... 15069
Yeni Üyeler
qoodpower 06-18
rimbaud 08-16
ube2007 06-29
bilgitr 06-14
mustafa55 04-06
mehmetucarx21 04-04
meteor28 11-16
yusufturker1905 10-24
çamlıca-fm 09-19
muammero447 05-05
cryptopunk 04-26
nedenki 03-29

Şuan Tarih: 21-06-2024, Saat: 17:11
Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Snapchat 12 Sürpriz Özellikleri 2016
#1
[Resim: snapchat-ozellikleri-manset_640x360.jpg]
Snapchat’i çoğumuz gençlerin kendi aralarında kullandığı fotoğraf paylaşım uygulaması olarak biliyoruz ancak YouTube yıldızlarından müzisyenlere, dünyaca ünlü isimlerden şirketlere platforma üye olanların sayısı oldukça fazla ve kullanım oranı gün geçtikçe artıyor. Bu noktada biz de Snapchat’e üye olmayı düşünen kullanıcılarımız için bir rehber yazı hazırlayalım dedik.
İlk başlarda yurt dışındaki genç nesil arasında kullanılan hızlı fotoğraf paylaşım uygulaması Snapchat’e üye olanların sayısı hızla artıyor. Arkadaşlarınızla sohbet etmenin yanı sıra dünyaca ünlü şarkıcıları takip edebileceğiniz, haberleri okuyabileceğiniz bu platforma hala üye değilseniz, üye olmayı düşünüyorsanız, yeni üye olduysanız platformu tanımanız açısından hazırladığımız yazı ilginizi çekecektir.
Snapchat emojileri (ifadeler) ne anlama geliyor?
[Resim: snapchat-emoji-1.jpg]
Snapchat’te arkadaşlarınızla sohbet ederken dikkatinizi çekecek ilk şeylerden biri Snapchat Emojileri diğer deyişle Snapchat İfadeleri olacaktır. Arkadaşlarınızın isimlerinin yanında yer alan ifadelerden her biri farklı bir anlam taşıyor. Kişinin yanında gülen yüz ifadesi gördüyseniz bu, o kişinin en iyi arkadaşlarınız arasında olduğu anlamına geliyor. Sarı kalp en çok snap gönderdiğiniz kişi ve o kişinin de en çok snapi size gönderdiği yani en iki taraflı en fazla snapi gönderen kişilerde bu ifade yer alıyor. Kırmızı kalp o kişiyle iki hafta veya daha uzun süredir en iyi arkadaş olduğunuz anlamını taşıyor. Eğer iki ay veya daha uzun süredir o kişiyle iyi arkadaşsanız kırmızı kalp pembe kalbe dönüşüyor. Güneş gözlüklü yüz ifadesi en iyi arkadaşlarınızdan biri onun da en iyi arkadaşlarıdan biri, Sırıtan yüz ifadesi sizi snap yağmuruna tutan ancak yanıt vermediğiniz kişi anlamında. Bebek ifadesi ikinizin de Snapchat’te yeni arkadaş olduğunuz anlamına geliyor. Ateş ifadesi sıklıkla snap alışverişi yaptığınız kişide görünüyor.
Snapchat yıldızı emojisi (işareti) ne demek?
[Resim: snapchat-altin-2.png]
Snapchat’te ifadelerin yanında çıkan altın renkli yıldız, yıldızı gördüğünüz kişinin gönderisinin son 24 saat içerisinde siz veya onun arkadaşları tarafından tekrar oynatılması durumunda kendisini gösteriyor.
Snapchat filtreleri nasıl açılır?
Snapchat’te Instagram’daki kadar süslü fitre seçenekleri olmasa da selfi’lerinizi biraz daha ilgi çekici yapmak için kullanabileceğiniz birkaç seçenek mevcut. Fotoğrafınızı klasik şekilde çektikten sonra sola veya sağa kaydırma yaptığınızda filtreler karşınıza çıkıyor. Fotoğrafınızın kontrast, parlaklık, sıcaklık değeriyle oynayabiliyor, siyah – beyaz yapabiliyorsunuz. Eğer popüler bir mekandaysanız konum bazlı özel filtreleri de görebiliyorsunuz.
Snapchat fotoğraf düzenleme araçları:
Snapchat’te kişiselleştirme seçenekleri filtrelerle sınırlı değil. Fotoğrafınızın sağ üst köşesinde göreceğiniz butonlarla fotoğrafın dilediğiniz köşesine yerleştirebileceğiniz emoji etiketlerine ulaşabilir, şekil yazılar ekleyebilir ve resmin üzerinde karalama yapabilirsiniz.
Snapchat Story (Hikaye) nedir?


Snapchat Story, etkinlikte çektiğiniz tüm snap’lerinizi tek bir yerde toplayan diğer deyişle tüm snap’lerinize tek dokunuşla ulaşabileceğiniz bölüm. Son 24 saat içerisinde çektiğiniz ve arkadaşlarınız tarafından sınırsız sayıda görüntüleme alan snap’lerin toplandığı yerde hem fotoğraflar hem de videolar bulunuyor. Dilerseniz kendiniz de ekleme yapabiliyorsunuz.
Snapchat Discover ve Live nedir?

Snapchat sadece arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz bir sosyal ağ değil. Stories (Hikayeler) altında Discover (Keşfet) ve Live (Canlı) bölümleri de bulunuyor ki arkadaşlarınızla sohbet etmekten sıkıldığınızda bakacağınız iki nokta diyebilirim. Discover adından da tahmin edeceğiniz üzere müzik, yiyecek, teknoloji, belgesel, haber ilgi alanınıza giren konularda kısa video başlıklarını bulabileceğiniz hikayeler bölümü her 24 saatte güncelleniyor. Live ise özenle oluşturulmuş içerikler yerine dünya genelinde eğlenceli haber hikayelerini barındırıyor. Yani biraz gülmek istediğinizde ilginizi çekecek bir bölüm. Hikayelerin bulunduğunuz yere göre oluşturuluyor. Kendi kişisel hikayenizi oluşturmak için Our Story seçeneğini kullanıyorsunuz.
Snapchat'te gerçek zamanlı sohbet yapılabiliyor mu?


Snapchat’te gerçek zamanlı olarak gerek yazılı gerekse de görüntülü mesajlaşma şansına sahipsiniz. Tabii ki uygulamayı arkadaşınızla aynı anda kullanmanız gerekiyor. Arkadaşınızın isminin üzerinde sağa kaydırma yaparak sohbet ekranını açıyorsunuz ve mavi noktaya dokunarak videolu veya eski stil yazılı sohbet etmeye başlıyorsunuz.
Snapchat Lenses (Snapchat Lensleri) nasıl kullanılır?
[Resim: snapchat-lensleri.jpg]
Snapchat’in bir ara ücretli olarak kullanıma açmayı planladığı Lensler, uygulamanın olmazsa olmazları arasında. Kullanıcıların en çok kullandıkları seçenek te diyebiliriz. Suratınızı şekilden şekile sokabileceğiniz Lensleri kullanmak için ön yüz kamaerasına geçiş yaptıktan sonra uygulamanın yüzünüzü algılamasını bekliyorsunuz ve sonrasında yüzünüze basılı tuttuğunuzda farklı lensler çıkıyor. Snapchat lenses özelliğinin detaylı kullanımına ve popüler lenslere Snapchat Lenses Özelliği Nasıl Kullanılır? yazımızından ulaşabilirsiniz.
Snapcat Trophies (Snapchat Kupaları):
[Resim: snapchat-kupa.png]
Snapchap’te yaptığınız her şeyin karşılığında kupa ile ödüllendiriliyorsunuz. Örneğin; 100 snapchat skoruna ulaştığınızda altın yıldız, snap’in ekran görüntüsünü aldığınızda mutlu şeytan, video snap gönderdiğinizde video kaset kazanıyorsunuz. Çok sayıda kupa seçeneği bulunuyor ve tüm kupalarınıza profilinizden erişebiliyorsunuz.
Snapchat'in ücretli özellikleri:
Snapchat ücretsiz bir uygulama ancak gerçek parayla satın alabileceğiniz özellikleri de bulunuyor. Az önce bahsettiğimiz lensler eğlenmek adına güzel lakin daha fazla lens denemek istediğinizde mağazaya gitmeniz gerekiyor. Mağazadaki lenslerin fiyatı 1.19 dolar. Neyse ki tek kullanımlık değiller. Para harcayacağınız ikinci nokta snap’leri replay yapmak istediğinizde ortaya çıkıyor. Her 24 saatte ücretsiz olarak sadece 1 kez replay yapma hakkınız var. “Snapchat’in replay mevzuusunu sevdim sık kullanırım” diyorsanız 0.99 dolar ödeme yapıyorsunuz.
Snap'lerimi kimler görebilir?
Snap’lerinizi herkese açık olarak ayarlayabilmenin yanı sıra sadece belli kişilere özel olarak ta ayarlama şansına sahipsiniz. Kullanıcı profil ekranınızın sağ üst köşesinden erişebileceğiniz ayarlar butonundan kimlerin snap’lerinizi görüntüleyebileceğini, kimlerin size snap gönderebileceğini belirleyebilirsiniz. Ayrıca kullanıcı adınızı da ayarlayabilirsiniz. Tabii ki sizi rahatsız eden profilleri engelleme seçeneğiniz de var.
Snapchat'te takip edilesi hesaplar:
Snapchat’te ilginç kişilikler yer alsa da YouTube yıldızları, müzisyenler, ünlüler hatta markalar da platformda yerlerini almış durumda. İnternette Snapchat’te kesinlikle takip etmeniz gereken kişiler, takip edilesi ünlüler başlığında onlarca yazı bulabilirsiniz. Biz kimi takip edeceğinizi size bırakıyoruz ancak şunu belirtmemizde fayda var: Snapchat’te onaylı hesapların yanında – Facebook, Twitter, Instagram’da olduğu gibi- mavi tik işareti yerine o kişiye özel hazırlanmış emoji bulunuyor.


TAMİNDİR COMAŞAGIDAKİ İMZANIN SAHİBİ OLAN ÜYEMİZ Anket ERKAN
[Resim: facebook.jpg] [Resim: pinterest.jpg][Resim: instagram.jpg] [Resim: twitter.jpg][Resim: youtube.jpg]
Teşekkür Edenler:
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Şuan Bu Sayfayı Okuyan Kullanıcılar: 1 Ziyaretçi