SSD Nedir Ne İşe Yarar

1 2 3 4 5 6 7
javascript slider by WOWSlider.com v9.0

Şuan Tarih: 21-06-2021, Saat: 06:21
Konuyu Değerlendir
 • 1 Oy - 1 Ortalama
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
. SSD Nedir Ne İşe Yarar
#1
Ssd Nedir Ne Işe Yarar SSD fiyatları Ssd nedir ne işe yarar Hdd Nedir Ssd nedir NASIL TAKILIR 1 tb + 128 gb ssd nedir M2 SSD nedir Ssd nedir fiyat Ssd açılımı nedir

[Resim: ssd-nedir-ne-gibi-avantajlari-var-ssd-al...ilmeli.jpg]

HDD ve SSD Arasındaki Fark Nedir?

Bir bilgisayarı veya dizüstü bilgisayarı yükseltmenin en iyi yolunu seçerken bilinçli bir karar vermek önemlidir. Standart bir sabit sürücü diski ile yarı iletken sürücü arasındaki temel farklardan bazıları şunlardır:

 1. Bir SSD, bir HDD gibi hareketli parçalara sahip değildir, bu nedenle daha sessizdir ve genellikle daha uzun ömürlüdür.

 1. Bir SSD,  çalışmak için bir HDD'ye göre kabaca yarı yarıya daha az güç kullanır .
 1. Bir SSD, HDD'den daha pahalıdır, ancak fiyatlar, teknoloji için tipik olduğu gibi istikrarlı bir şekilde düşmektedir.
 2. SSD kapasitesi genellikle HDD'ninkinden daha azdır; SDD, dizüstü bilgisayar boyutu için maksimum 2 TB ve masaüstü bilgisayarlar için maksimum 10 TB olan HDD ile karşılaştırıldığında, genellikle dizüstü bilgisayar boyutundaki sürücüler için 1 TB ve masaüstü bilgisayarlar için 4 TB'tan daha büyük değildir.
 3. Hem önyükleme süresi hem de dosya açma hızı için SSD hızı, HDD'den 10 Kat daha hızlıdır.

Hız

Çoğu kişinin bilgisayarlarıyla ilgili en büyük şikayeti, bilgisayarın çok yavaş olmasıdır.  SSD'ler size çeşitli şekillerde önemli bir hız artışı sağlayabilir.

SSD sürücüsü kullanan önyükleme süresi, sabit sürücü için 30-40 saniye ile karşılaştırıldığında ortalama 10-13 saniyedir. SSD'ler kalıcı verileri katı hal flash bellekte depolayan geçici olmayan depolama ortamı kullandığından, dosya kopyalama / yazma hızları da daha hızlıdır.

Diğer bir hız avantajı da dosya açma süresidir; bu, genellikle HDD ile karşılaştırıldığında SSD'de % 30 daha hızlıdır.
AŞAGIDAKİ İMZANIN SAHİBİ OLAN ÜYEMİZ Anket ERKAN
[Resim: facebook.jpg] [Resim: pinterest.jpg][Resim: instagram.jpg] [Resim: twitter.jpg][Resim: youtube.jpg]
Teşekkür Edenler:
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Şuan Bu Sayfayı Okuyan Kullanıcılar: 1 Ziyaretçi