uTorrent Zaman Ayarı nasıl yapılır ? Gece 02.00 - 08.00 arası

1 2 3 4 5 6 7
javascript slider by WOWSlider.com v9.0

Şuan Tarih: 27-02-2024, Saat: 17:57
Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 1.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
uTorrent Zaman Ayarı nasıl yapılır ? Gece 02.00 - 08.00 arası
#1
BTK'nın aldığı kararın ardından yapılacak incelemeyle Adil Kullanım Kotası için yeni uygulamalar devreye girecek. Bu uygulamalar arasında en dikkat çekeni 02.00 - 08.00 arasında yapılacak indirmelerin, Adil Kullanım Kotası içerisine dahil edilmemesi olacak. Çoğumuzun uyuduğu bu saatte, kotayı kullanmak için ise kimi uygulamalar size planlama avantajı sunuyorlar. Hazırladığımız bu yazıda da bu planlamayı nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Öncelikle sadece utorrent veya buna benzer uygulamalar üzerinden yaptığını indirmelerin AKK'ye etkili olmadığının altını çizelim. İnternet üzerinde yaptığınız her işlem bir indirme içeriyor ve Adil Kullanım Kotası, sadece internette gezinerek bile dolabiliyor. Yani Youtube üzerinden izlediğiniz videolardan, Steam üzerinden parasını vererek satın aldığınız oyunları indirmek bile AKK içerisinde sayılıyor. Yine de bundan bir şekilde kaçmak için satın aldığınız kimi indirilebilir içerikleri, planlayarak edinmeniz mümkün. Bunun için ise kullandığınız uygulamaların buna izin vermesi gerekiyor. Aşağıda yer alan listede bunu yapabilen birkaç uygulama ya da eklentiyi bulabilecek, en çok kullanılan uygulamalar hakkında ipuçları öğrenebileceksiniz.
Utorrent Üzerinde İndirme Planama Nasıl Yapılır?

[Resim: 2i9ksw6.jpg]

En çok tercih edilen torrent uygulaması olan utorrent, kullanıcılarına indirecekleri içeriklerin ne zaman ineceğini planlama şansı da veriyor. Bunun için şu yolu izlemeniz lazım: Seçenekler > Tercihler > Zaman Çizelgesi. 
Bu yolları izlediğinizde karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecek. Sekmenin hemen yukarısında yer alan "Zamanlayıcıyı Etkinleştir" seçeneğini etkinleştirdikten sonra, onun altında yer alan karelerden, saatleri ayarlamanız gerekiyor. Her kare o gün için bir saatlik bir dilimi ifade ediyor. Resimde de gördüğünüz gibi 02.00 ve 08.00 arasında yer alan kareleri yeşil olarak bırakmanız, diğerlerini ise beyaz renge getirmeniz gerekiyor. Tüm işlemler bitince uttorent artık belirttiğiniz saatler arasında indirme yapacak konuma gelitor. AŞAGIDAKİ İMZANIN SAHİBİ OLAN ÜYEMİZ Anket ERKAN
[Resim: facebook.jpg] [Resim: pinterest.jpg][Resim: instagram.jpg] [Resim: twitter.jpg][Resim: youtube.jpg]
Teşekkür Edenler:
Bul
Alıntı

Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Google Play Store Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır ERKAN 0 1,357 18-04-2018, Saat: 00:01
Son Mesaj: ERKAN


Foruma Git:


Şuan Bu Sayfayı Okuyan Kullanıcılar: 1 Ziyaretçi