Windows 10 ile Windows 11 arasındaki fark nedir?

1 2 3 4 5 6 7
javascript slider by WOWSlider.com v9.0

Şuan Tarih: 26-07-2021, Saat: 22:12
Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 10 ile Windows 11 arasındaki fark nedir?
#1
[Resim: windows-10-ile-windows-11-aras%C4%B1ndak...-nedir.jpg]

Windows 11 arayüzünde herkesin görebileceği en büyük fark, yeni tasarımdır. Windows 11, yeni ve geliştirilmiş bir Microsoft Mağazası ile gelecek.

Windows 11'in piyasaya sürülmesiyle birlikte birçok kullanıcı yeni nesil Windows'u kullanmaktan heyecan duyuyor.


Windows 11 ve Windows 10

Estetik:
 
Windows 11 arayüzünde herkesin görebileceği en büyük fark yeni tasarım. Windows 11 yüklü bir aygıt önyüklenir açılmaz, yeni önyükleme sesleriyle birlikte yeni bir Windows logosu görünür. Windows 11 ile Windows 10 arasındaki belki de en büyük fark, Başlat Menüsünün hizalanmasıdır. Uygulamalara ve Başlat Menüsüne erişmek için ekranın sol alt köşesine tıklamaya alışmış olan kullanıcılar, Windows 11'de yeni merkezi hizalanmış Başlat Menüsüne alışmak zorunda kalacaklar. Ayrıca, kullanıcı tarafından en son kullanılan birkaç uygulamayı en üstte gösteriyor. . Windows 11 rafine ve temiz görünüyor.

Microsoft Mağazası:  Windows 10 iyi bir uygulama mağazasıyla birlikte gelirken, Windows 11 yeni ve geliştirilmiş bir Microsoft Mağazası ile gelecek. Yeni Microsoft Store, entegre Amazon App Store'a sahip olacak ve kullanıcılar, doğrudan Microsoft Store'dan 500.000'den fazla Android Uygulamasından indirebilecekler. Ek olarak, Microsoft, Android uygulamalarını Windows 11'de yerel olarak çalıştırabilen Intel Bridge Teknolojisini kullandığından, bu Android Uygulamaları Windows 11'de herhangi bir aksaklık veya gecikme olmadan çalışacaktır.

Kullanılabilirlik:  
açısından büyük bir sıkıntı var. Windows 11, aynı anda birden fazla uygulama kullanmak isteyen kullanıcılar için ideal olan bir WIndow yakalama özelliği ile birlikte gelir. Windows 10'un bir ön yakalama özelliği olmasına rağmen, ayrıntılı değildir. Ek olarak, Windows 11, tablet modunu kaldırmış ve yerleşik standarttaki tüm özellikleri dahil etmiştir. Paint 3D, Skype, Windows 10 için One Note ve 3D görüntüleyici Windows 11'den de kaldırılmıştır. 

Gereksinimler: 
 
En büyük fark, Windows 11'in temel sistem gereksinimlerinde yatmaktadır. Windows 11'i çalıştırmak için gereken minimum RAM ve depolama, Windows 10'un kabaca iki katıdır. Ek olarak, DirectX ve ekran çözünürlüğü de artırılmıştır. Windows 11, TPM 2.0'a sahip cihazlarda çalışır, Windows 10 ise TPM 1.2 ve üzeri sürümlere sahip cihazları destekler. Windows 11 Pro ile ilgili daha fazla güncelleme için bizi izlemeye devam edin.AŞAGIDAKİ İMZANIN SAHİBİ OLAN ÜYEMİZ Anket ERKAN
[Resim: facebook.jpg] [Resim: pinterest.jpg][Resim: instagram.jpg] [Resim: twitter.jpg][Resim: youtube.jpg]
Teşekkür Edenler:
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Şuan Bu Sayfayı Okuyan Kullanıcılar: 1 Ziyaretçi