Windows 10 Kurtarma Sürücüsü Nasıl Oluşturulur?

1 2 3 4 5 6 7
javascript slider by WOWSlider.com v9.0

Şuan Tarih: 21-06-2021, Saat: 08:04
Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 10 Kurtarma Sürücüsü Nasıl Oluşturulur?
#1
[Resim: dejhoer.jpg]

Acil durumlara karşı Windows kurtarma önleminizi şimdiden alın ve kurtarma sürücüsü oluşturun.


Bir kurtarma medyasına ne zaman ihtiyaç duyulacağı belli olmaz. Bilgisayarın açılmasını engelleyen kritik sistem hataları çoğu zaman kurtarma medyasıyla çözülebiliyor. Ancak çoğu kullanıcı, iş işten geçtikten sonra bir kurtarma medyasına ihtiyaç duyduğunu fark ediyor. İşte bu yüzden olası bir sistem çökmesine karşı en etkili B planı olan kurtarma medyasını nasıl oluşturacağınızı anlatıyoruz.


Başlat menüsünün arama kısmına girin ve Kurtarma sürücüsü oluştur yazıp ilgili sonuca tıklayın.[Resim: FGv7Ggy.jpg]Bu aşamada Windows sizden parola veya PIN isteyebilir. Güvenlik penceresini geçtikten sonra sürücü oluşturma sihirbazını göreceksiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gerek yer, Sistem dosyalarını kurtarma sürücüsüne yedekle seçeneği. Eğer bu seçeneği işaretlerseniz daha büyük bir medyaya ihtiyaç duyacaksınız. Ancak Windows dosyalarının bozulduğu olası bir sorunda elinizde daha etkili bir kurtarma sürücüsü olacaktır.
[Resim: j79aHwP.jpg]İleri tuşuna tıkladıktan sonra sihirbaz, ne kadar dosyanın yedekleneceğini hesaplayacaktır.[Resim: Dv7sHKZ.jpg]Hesaplama işlemi tamamlandıktan sonra sihirbaz size kullanacağınız depolama alanında ne kadar boş alan olması gerektiğini gösterecektir.[Resim: 3oMIy1n.jpg]
Yeterli büyüklükte bir USB bellek taktıktan sonra kurtarma medyası oluşturma işlemine başlayabilirsiniz. Bu işlem, yazılacak verinin boyutuna göre 15 dakika ile 30 dakika arasında değişiklik gösterebilir. Yazma işlemi tamamlandıktan sonra elinizde acil durumlarda kullanabileceğiniz bir kurtarma medyası olacaktır.
AŞAGIDAKİ İMZANIN SAHİBİ OLAN ÜYEMİZ Anket ERKAN
[Resim: facebook.jpg] [Resim: pinterest.jpg][Resim: instagram.jpg] [Resim: twitter.jpg][Resim: youtube.jpg]
Teşekkür Edenler:
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Şuan Bu Sayfayı Okuyan Kullanıcılar: 1 Ziyaretçi